Вступ до центру

Державний навчальний заклад "Мукачівський центр професійно-технічної освіти" оголошує прийом учнів на навчання у 2021-2022 році Правила прийому до Державного навчального закладу (https://drive.google.com/file/d/1ot51QQwLdxgD-4XP2W4fxfxWQfyDhRmp/view?usp=sharing)ЕЛЕКТРОННА АНКЕТА_ЗАЯВКА (https://forms.gle/Sb38RY69gmmXTZg66) ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МУКАЧІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ" ОГОЛОШУЄ ...

Про нас

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД"МУКАЧІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ" Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.07.2013 №977 "Про деякі питання діяльності державних професійно-технічних навчальних закладів м. Мукачеве" припинено діяльність Мукачівського професійного ліцею сфери послуг шляхом реорганізації (приєднання) до...

Профорієнтація з професії маляр, штукатур

Будівництво – одна з галузей матеріального виробництва, в якій зайняті робітники багатьох професій. За вартістю і трудовими затратами часу значну частину в загальному обсязі будівництва займають малярні і штукатурні роботи. ...

Профорієнтація з професії перукар (перукар-модельєр)

Професія - перукар Перукар - це одна з найдавніших і шанованих професій. Робота перукаря - це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування її характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з...

Профорієнтація з професії продавець

Профорієнтація продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів Ні для кого не секрет, що конкурентна битва між корпораціями, що виробляють схожі товари, перемістилася в сферу людських технологій. І лінія фронту в цій баталії пролягла прямо через прилавок....

Профорієнтація з професії столяр будівельний, паркетник

Дерево – джерело життя на землі. Історія нашого народу має вікові традиції застосування деревини як в архітектурі, так і в оформленні інтер’єрів, виготовленні меблів та інших побутових речей. Професія деревообробника завжди була цінуючою людьми, особливо в сучасному світі новітніх технологій....

Профорієнтація з професії швачка

Професія - швачка Швачка -це одна з найдавніших і шанованих професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу. У сучасному світі купити готовий одяг не представляє особливого зусилля. Маса магазинів одягу, фірмових бутиків пропонують готові сукні, костюми на будь-який смак і...

Профорієнтація кухар, кондитер

Професія - кухар, кондитер У руках кухаря, як і в руках лікаря,...

123456789
Гарячі новини

Музей

Музей

Музей-хранитель пам"яті (Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів)

 IMAG1405 IMAG1407

 Краєзнавчий гурток "Обереги" 2018-2019

  - Гуртківці провели збір автобіографій загиблих воїнам АТО м. Мукачева та Мукачівського району;

   - Гуртківці виготовили українські патріотичні прикраси;

   - Спільна акція гуртка "Старожитності нашого краю", ми поповнили скарбницю музею.

Переглянути презентацію

1RM 500x371 2RM 500x347

 

Всеукраїнський конкурс екскурсоводівмузеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу": "Пам'ятаймо минуле заради майбутнього" 2018р.  

Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу": "Перлини народного мистецтва. Закарпатські умільці" 2018р.


В музеї краєзнавства «Обереги» було проведено заняття на  тему:

«Обрядовість зимового циклу»

Переглянути презентацію

Obrjadovist 301x217


Звіт про роботу музею краєзнавства «Обереги» ДНЗ «Мукачівський центр ПТО»

за 2014 – 2015 н.р.

  Організація музею «Обереги» є результатом цілеспрямованої творчої пошуково-дослідницької та збиральницької діяльності учнів нашого навчального закладу.
  Музей створено завдяки активу однодумців (учнів, педагогів, спеціалістів музейної справи тощо), спроможного здійснювати систематичну пошукову, фондову, експозиційну, культурно- освітню роботу у професійно-технічному навчальному закладі (далі Центрі).
 В музеї створено фонд музейних предметів – оригінальних пам’яток історії, культури, природи, зібраних і зареєстрованих в інвентарній книзі, на основі яких побудована експозиція певного профілю.
  В наявності є приміщення (окреме, ізольоване) і обладнання, які забезпечують збереження, вивчення і експонування музейних колекцій.
  Профіль музею визначився колективом педагогів і учнів згідно з педагогічною доцільністю та характером наявних колекцій пам’яток історії, культури і природи.
  Коли в навчальному закладі у відповідному вимогам приміщенні було створено перші експозиції, визначено профіль музею, повстало питання про відкриття музею. Це питання вирішилося колективом педагогів і учнів Мукачівського професійного ліцею сфери послуг у 1993 році рішенням Педради (Протокол №1 від 03.09.1993 р.). Після реорганізації навчального закладу та створення Державного навчального закладу «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» в музеї відновлено експозиції, розпочато новий етап діяльності музею.
  Музей у своїй діяльності керується "Положенням про музей при закладі освіти системи Міністерства освіти України” і на основі цього документу створено свій Статут музею «Обереги», затверджений 1 вересня 2015 року
  Музей дотримується вимог щодо наявності фонду музейних предметів, зібраних і зареєстрованих в інвентарній книзі, оригінальних пам’яток історії, культури, природи, на основі яких побудована експозиція певного профілю.
   Зроблено опис музейних предметів в інвентарній книзі.
  Комісія провела обстеження музею, склала акт обстеження. Музею видано свідоцтво, 17 лютого 2009 р. складено уніфікований паспорт 1 вересня 2015 року.


  Музей«Обереги» проводить наступну роботу:
• організовує дослідницьку роботу згідно з тематикою музею,
• вивчає літературно-історичні джерела та першоджерела знань з історії, природи та суспільства;
• систематично поповнює фонди, забезпечує збереження музейних предметів, організує їх облік, створює і поповнює експозиції та виставки,
• проводить освітньо-виховну роботу серед учнів і населення,
• надає можливість використання матеріалів музею в навчально-виховному процесі.
• Проводить ознайомлювальні виховні години на базі музею;
• Створено відео - екскурсію по музею, яку розміщено на сайті навчального закладу;
• Гурток та музей «Обереги» взяв участь у обласному конкурсі профорієнтаційних відеоматеріалів «Моя професія – найкраща!»
• Вивчає національні традиції та обереги українського народу, також гуртківці виготовляють амулети сьогодення

  Перелік основних документів музею «Обереги»

1. Наказ (копія) про створення музею.
2. Статут музею «Обереги»
3. Журнал планування та облікуроботи музею.
4. Картотека опису музейних експонатів.
5. Текстиекскурсій.
6. Акт обстеження музею.
7. Свідоцтво про реєстрацію музею.
8. Уніфікований паспорт.
9. Інвентарна книга фонду музейних предметів.


  18 травня 2015 року учасники гуртка «Обереги» відзначили Міжнародний день музеїв. Гуртківці провели екскурсію по музею «Обереги», перенеслися у світ прадавніх історій та легенд. Музей «Обереги» відвідали учні та працівники Центру.

Snimok5 481x580 Snimok 640x476 Snimok3 640x480 Snimok4 640x480 Snimok2 481x636 Snimok6 640x480


 Відеоекскурсія по музею 2015


Презентація музею "Обереги"

mp1 701x533 mp2 701x528 mp3 701x533 mp4 701x524 mp5 701x533 mp6 701x527


АКТ ОБСТЕЖЕННЯ МУЗЕЮ

ВИСНОВКИ КОМІСІЇ

1. Назва музею: Музей краєзнавства «Обереги» Державного навчального закладу «Мукачівський центр професійно- технічної освіти».
2. Профіль музею: Краєзнавчий.
3. Адреса закладу освіти, телефон, факс: Відділення ДНЗ «Мукачівський центр ПТО», м.Мукачево, вул. М.Токаря , 71 тел. 2-10-66.
4. Засновник музею: Педагогічний колектив ПТУ № 15.
5. Дата заснування музею: Наказ директора «Про призначення керівників гуртків технічної творчості» від 31 серпня 2011 р. № 51 к/в. Сікору Г.В. з 1 вересня ц.р. призначити керівником музею «Обереги». Протокол засідання педради №1 від 03.09.1993 р.
6. Керівник музею Різак Еріка Василівна, керівник гуртка краєзнавства «Обереги», стаж роботи 1,5 р.
7. Заклад, що здійснює методичне керівництво Навчально-методичний центр ПТО Закарпатської області.
8. Характеристика музейного приміщення Один кабінет, загальна площа 62 м2.
9. Фонди музею: Загальна кількість експонатів, які знаходяться в експозиціях - 839 шт, 97 найменувань експонатів. Музейних предметів, що входять до Державного реєстру національного культурного надбання немає.
10. Стан обліку музейних предметів: В інвентарну книгу реєстрації внесено 97 найменувань та 839 шт. експонатів.
11. Умови зберігання оригінальних матеріалів в експозиції: Ступінь захисту експонатів від забруднення, вологості, вицвітання, механічних пошкоджень, крадіжок надійна. Приміщення оснащено засобами охоронної та пожежної сигналізації.
12. Характеристика експозиційних розділів (назва розділу, дата останньої реекспозиції, кількість експонатів основного фонду)
В музеї оформлено 11 експозиційних розділів, поділених за наступною тематикою:
• Великодня обрядовість;
• Святвечірня обрядовість;
• ткацтво на Закарпатті;
• національна вишивка та в’язання;
• національний одяг різних районів Закарпаття;
• килимарство;
• вироби з дерева;
• вироби з глини;
• вироби із заліза;
• лозоплетіння;
• сьогодення Закарпаття.
Останню реекспозицію проведено у березні 2015 року
13. Рівень художнього оформлення експозиції: Можливостями педколективу та учнями навчального закладу оформлено стенди, виготовлено стелажі, зібрано довідковийматеріал та експонати для виставки.
14. Технічне оснащення музею: В належному стані.
15. Характеристика просвітницької роботи: В музеї працює «Школа екскурсовода», яка протягом 2013-2014 навчального року провела 8 екскурсій для учнів центру. Класні керівники навчальних груп проводятьвідкриті виховні години; відзначаються всеукраїнські свята, такі як «День музею» тощо; проводяться виставки, такі як «Українські обереги», «Закарпатська вишиванка», «Воскресни, писанко» тощо.
16. Наявність документації музею: (статуту, інвентарної книги, книг обліку відвідувачів, проведення екскурсій, масових заходів, плану роботи тощо).
•Свідоцтво про реєстрацію музею при навчальному закладі, що перебуває у сфері управління Міністерством освіти і науки України;
• Статут оновленого музею
• Інвентарна книга,
• Тематичний план занять гуртка краєзнавства «Обереги»
• Положення про музей «Обереги»
• Акт обстеження музею
• Звіт про роботу за минулий навчальний рік
17. Організаційна робота музею
Рада музею, яка складається з учнів-гуртківців: учні - екскурсоводи 7 чол., учні – лектори 5 чол., учні – упорядники музею 5 чол.
18. Режим роботи музею Музей відкрито для відвідувачів з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 16:00


Уніфікований паспорт краєзнавчого музею «Обереги» 

ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти»

Назва категорії Зміст паспорту

1.

Повна назва музею

Музей краєзнавства «Обереги»  Державного навчального закладу «Мукачівський центр професійно-технічної освіти»

мммпмДержавногь навчального закладу «»

2. Профіль музею Краєзнавчий
3. Форма власності Комунальна
4. Засновник, власник Педагогічний колектив ПТУ № 15
5. Підпорядкування Департамент освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації
6. Заклад, що здійснює методичне керівництво Навчально-методичний центр ПТО в Закарпатській області
7. Статус музею Музей навчального закладу
8. Категорія   музею   (за   групою оплати праці) -
9. Адреса музею, телефон, факс

 Відділення ДНЗ «Мукачівський центр ПТО»,

 м.Мукачево, вул. М.Токаря 71

тел.2-10-66

10. Короткі історичні відомості (дата заснування з посиланням на джерела)

Рішення Педагогічної ради Протокол  № 1

Від 03.09.1993 року

Наказ №51 к/в «Про призначення керівників гуртків технічної творчості» від 31 серпня 2011 р. Сікору Г.В. з 1 вересня призначенокерівником музею «Обереги».

 

11. Структура       музею       (назви структурних            підрозділів, включаючи    госпрозрахункові та кооперативні підприємства, з переліком штатних посад)

учні -  екскурсоводи  7 чол.

учні – лектори 5 чол.

учні – упорядники музею 5 чол.

12. Керівний склад музею  Рада музею
 

Директор музею,

зав. філіалом чи відділом

Керівник гуртка та музею Різак Еріка Василівна

 

  Заступник       директора        з наукової роботи -
  Головний хранитель -
  Відповідальна особа (для музеїв на громадських засадах, в т.ч. шкільних)  
13. Персонал музею:

 

--

  Всього працівників 1
 

Наукових працівників та екскурсоводів, з них:

- Мають вчений ступінь;

- Мають вищу профільну
освіту;

- Мають вищу освіту

-
14. Нерухомі пам'ятки історії та культури у складі музею:  
 

Загальна кількість, з них:

-          Музеєфіковані;

-          Немузеєфіковані

 
15. Характеристика музейного приміщення:  
  Кількість будівель 1 кімната
  Спеціально побудоване (автори, коли) Пристосоване приміщення колишнього кабінету
  Пристосоване так
  Пам'ятки   архітектури   чи історії (короткі історичні відомості) --
16. Технічний стан будівель:  
  Потребує реставрації -
  Потребує капітального ремонту -
  Аварійне приміщення -
  Належний стан так
17. Площа музею:  
  Загальна 62  м2
  Експозиційна -
  Фондосховища -
  Експозицій просто неба -
  Інші -
18. Охорона музею: -
  Дата та номер документа про взяття під охорону -
  Відомча охорона -
  Міліцейська охорона -
  Сторожова охорона так
  Охоронно-пожежна сигналізація -
  Пункт централізованого спостереження -
19. Технічне оснащення музею:  
  Світло-,   звуко-, аудіообладнання, монітори, фонотеки, лабораторії для фонозапису -
  Автоматизована система обліку і накопичення інформації -
  Фотокінообладнання, засоби поліграфії -
  Інше  
20. Фонди музею:

 В музеї оформлено 11 експозиційних розділів, поділених по наступній тематиці:

 - Великодня обрядовість;

 - Святвечірня обрядовість

 - ткацтво на Закарпатті;

- національна  вишивка та в’язання;

 - національний одяг різних районів Закарпаття;

 - килимарство;

- вироби з дерева;

- вироби з глини;

- вироби із заліза;

- лозоплетіння;

- сьогодення Закарпаття.

Останню реекспозицію проведено у березні 2015 року

  Загальна    кількість    одиниць збереження

Загальна кількість експонатів 839 шт.

97 найменувань експонатів

  Кількість  музейних  предметів основного фонду експонатів 839 шт.
  Кількість  музейних  предметів науково-допоміжного фонду  
21. Характеристика експозиційних розділів: В музеї оформлено 11 експозиційних розділів
  Назва розділу

- Великодня обрядовість;

 - Святвечірня обрядовість

 - ткацтво на Закарпатті;

- національна  вишивка та в’язання;

 - національний одяг різних районів Закарпаття;

 - килимарство;

- вироби з дерева;

- вироби з глини;

- вироби із заліза;

- лозоплетіння;

- сьогодення Закарпаття.

  Дата останньої реекспозиції

проведено у березні 2015 року

 

  Кількість експонатів основного фонду експонатів 839 шт.
22. Режим роботи музею Пн. –Пт. 3 8:00- 16:00
23. Дата складання паспорта Вересень, 2015

 

zoofirma.ru

Ми в соцмережах

YouTube

Статистика відвідувань

  • Відвідувачі : 129
  • Статті : 800
  • Веб-посилання : 9
  • Перегляди статей : 1345289

Погода

Погода в Мукачево » Україна

 

 

                                                                                Ð†Ð½Ñ‚ерактивна карта навчально-практичних центрів

Інтерактивна карта навчально-

практичних центрів професійної

(професійно-технічної)

освіти України

zoofirma.ru