Вступ до центру

Державний навчальний заклад "Мукачівський центр професійно-технічної освіти" оголошує прийом учнів на навчання у 2021-2022 році Правила прийому до Державного навчального закладу (https://drive.google.com/file/d/1ot51QQwLdxgD-4XP2W4fxfxWQfyDhRmp/view?usp=sharing)ЕЛЕКТРОННА АНКЕТА_ЗАЯВКА (https://forms.gle/Sb38RY69gmmXTZg66) ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МУКАЧІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ" ОГОЛОШУЄ ...

Про нас

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД"МУКАЧІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ" Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.07.2013 №977 "Про деякі питання діяльності державних професійно-технічних навчальних закладів м. Мукачеве" припинено діяльність Мукачівського професійного ліцею сфери послуг шляхом реорганізації (приєднання) до...

Профорієнтація з професії маляр, штукатур

Будівництво – одна з галузей матеріального виробництва, в якій зайняті робітники багатьох професій. За вартістю і трудовими затратами часу значну частину в загальному обсязі будівництва займають малярні і штукатурні роботи. ...

Профорієнтація з професії перукар (перукар-модельєр)

Професія - перукар Перукар - це одна з найдавніших і шанованих професій. Робота перукаря - це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування її характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з...

Профорієнтація з професії продавець

Профорієнтація продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів Ні для кого не секрет, що конкурентна битва між корпораціями, що виробляють схожі товари, перемістилася в сферу людських технологій. І лінія фронту в цій баталії пролягла прямо через прилавок....

Профорієнтація з професії столяр будівельний, паркетник

Дерево – джерело життя на землі. Історія нашого народу має вікові традиції застосування деревини як в архітектурі, так і в оформленні інтер’єрів, виготовленні меблів та інших побутових речей. Професія деревообробника завжди була цінуючою людьми, особливо в сучасному світі новітніх технологій....

Профорієнтація з професії швачка

Професія - швачка Швачка -це одна з найдавніших і шанованих професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу. У сучасному світі купити готовий одяг не представляє особливого зусилля. Маса магазинів одягу, фірмових бутиків пропонують готові сукні, костюми на будь-який смак і...

Профорієнтація кухар, кондитер

Професія - кухар, кондитер У руках кухаря, як і в руках лікаря,...

123456789
Гарячі новини

10 найпомітніших подій

10 НАЙПОМІТНІШИХ ПОДІЙ

10 найпомітніших подій у ДНЗ "Мукачівський центр ПТО" за 2019 рік  

Діяльність ДНЗ «Мукачівський центр ПТО» у 2017 році

ДНЗ «Мукачівський центр ПТО» долучився до розробки ДСПТО на основі компетентнісного підходу

   Згідно до наказу департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації від 26.01.2017 року № 17 «Про розробку проектів Державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій на основі компетентнісного підходу у 2017 році» до творчої групи з професії 5122 кухар увійшли працівники Центру: Миток М.М. і Елек Н.В. – викладачі спецдисциплін; Федотова Є.Є. – майстер виробничого навчання; Ковальчук О.О. – методист.
   На першому етапі розроблена порівняльна таблиця завдань та обов’язків кваліфікаційної характеристики та професійних профільних компетентностей за професією кухар 3 розряду. Далі скомплектовані переліки навчальних модулів та професійних профільних компетентностей.

Участь у обласних творчих групах з розробки критеріїв навчальних досягнень учнів

   З метою ефективної організації методичної роботи щодо реалізації основних завдань розвитку професійно-технічної освіти та систематизації комплексно-методичного забезпечення професії педагогічні працівники були учасниками обласних творчих груп з розробки критеріїв навчальних досягнень учнів:
- Басараб М.М., майстер в/н з професії слюсар з ремонту автомобілів, кваліфікація - 2 розряд;
- Елек Н.В., Миток М.М., Береш М.М., викладачі спецдисциплін та Митуля В.Й., Федотова Є.Є., майстри в/н з професії кухар, кваліфікація – 3,4 розряди

Вивчаємо виробничі технології

   20 квітня 2017 року у рамках короткострокового підвищення кваліфікації педагогічних працівників на базі нашого навчального закладу відбувся семінар-практикум з метою оволодіння сучасними виробничими технологіями з професії кондитер. Учасниками були майстри в/н, викладачі спецдисциплін центру, представники з Ужгородське ВПУ торгівлі та технологій харчування та Берегівського професійного ліцею сфери послуг.
   Приватний підприємець, майстер кондитерської справи Туріна Тетяна провела для присутніх майстер-клас за темою «Оздоблення кондитерського виробу дзеркальною глазур’ю». Приємно коли торт не тільки дуже смачний, але і виглядає приголомшливо. Процес приготування дзеркальної глазурі вимагає обережності та точності, що і продемонструвала Тетяна. Результатом було отримання бездоганного глянцю на поверхні торту. Майстриня поділилася із секретами у роботі, які учасники
занотовували для себе.

   Майстер виробничого навчання Сушилина О.В. провела майстер-клас «Приготування пряничного тіста. Оздоблення пряників різними техніками». Вироби з пряничного тіста сьогодні дуже популярні тим, що приготування тіста не складне, але можна отримати різноманітні форми з особливим ароматом завдяки вмісту великої кількості цукру (меду) і різних прянощів.
   Впровадження виробничих технологій з оздоблення пряників айсінгом дає можливість розвинути творчість учнів під час уроків виробничого навчання. Адже, розписні пряники – це надзвичайне поєднання казкових орнаментів, дивовижних форм, яскравих кольорів з апетитним запахом та прекрасним солодким смаком. І це поєднання є основною перевагою розписних пряників, в якості подарунків для учнів своїми руками. Такий оригінальний подарунок несе душевне тепло, натхнення, турботу та ніжність.

Підвищення ефективності праці педагога

   Розв’язати проблему методологічної переорієнтації процесу навчання та виховання на розвиток особистості учня, формування його життєво важливих компетентностей можна тільки шляхом підвищення ефективності праці кожного педагога, якнайповнішого використання його потенціальних творчих можливостей.
   Як зробити так, щоб педагог працював ефективно, тобто щоб кожен став продуктивним педагогом?
   З цією метою 4 травня 2017 року у навчальному закладі методистом НМЦ ПТО Палош Н.М. проведений з педпрацівниками навчальний тренінг на тему «Удосконалення професійної компетентності педагогів ПТНЗ з використанням інформаційно-комунікаційних технологій та ресурсів Інтернет».
   Теоретична частина тренінгу передбачала ознайомлення учасників з можливостями використання онлайн конструктора у роботі педагога для створення навчальних, демонстраційних та дидактичних матеріалів.
Під час практичної частини педагоги створювали презентацію, плакат та інфографіку за допомогою веб-сервіса.
   Безперечно, основним завданням педагога на сьогодні є спрямування своєї діяльності на формування компетентності, що базується на постійній потребі вдосконалювати себе, змінювати підходи до своєї роботи.

Веб-квест технологія та її використання у професійно-технічних закладах

   Одним із важливих навиків, яким сьогодні має володіти випускник професійно-технічного навчального закладу є використання інформаційно- комунікаційних технологій та можливостей мережі Інтернет у професійній діяльності.
   Саме Інтернет є тим джерелом інформації, де кожен із нас може знайти практично будь-яку інформацію, в тому числі і ту нову, що стосується професійної діяльності. Тому важливо, щоб педагог системи ПТО вмів працювати із персональним комп’ютером, володів навиками роботи у мережі Інтернет, умів шукати, оцінювати, аналізувати інформацію та використовувати її у практичних цілях.
   З цією метою 14 червня 2017 року на базі нашого навчального закладу для педагогічних працівників проведено навчальний тренінг «Використання технології «Веб-квест» у підготовці кваліфікованих робітників» працівниками Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України.
   В ході веб-квесту педагоги добирали і упорядковували інформацію, отриману з Інтернету, а також скеровували свою діяльність на вирішення поставленого перед ними завдання. В процесі роботи тренінгу використано елементи ігрової, проектної, інтерактивної технологій навчання. Це була робота в групах (від трьох до чотирьох чоловік), що розвивала конкурентність і лідерські якості.
   Підсумки та висновок роботи у веб-квесті проведено у формі конференції, де педагоги мали можливість продемонструвати власні доробки, могли критично оцінити свою роботу, так і роботу своїх колег.

Співпраця з іншими навчальними закладами

    Семінар-практикум для педагогічних працівників швейної професії
  15 березня 2017 року майстри виробничого навчання взяли участь у семінарі-практикумі в рамках короткострокового підвищення кваліфікації педагогічних працівників з професії швачка, кравець.
   Семінар-практикум проводився кафедрою легкої промисловості та професійної освіти Мукачівського державного університету.

   Програма семінару-практикуму передбачала теоретичну і практичну частини.
   Під час теоретичної частини наукові працівники університету ознайомили учасників заходу із:
- основними напрямками підготовки фахівців для швейної галузі відповідно
до потреб роботодавців та ринку праці;
- новітніми технологіями в області проектування та експлуатації одягу
різного призначення;
- асортиментом сучасних матеріалів для швейної промисловості та новітніми
иробничими технологіями.

   Під час практичної частини педагогічні працівники змогли переглянути матеріали з сучасних технологій виготовлення чоловічого одягу в умовах масового виробництва.
Майстер-клас, проведений старшим викладачем університету, практично продемонстрував моделювання жіночого одягу методом макетування.

   Конференція на тему «Впровадження новітніх технологій у харчовому виробництві»

   З метою підвищення рівня професійної компетенції майбутніх кондитерів та кухарів відбувся обмін досвіду з студентами Свалявського коледжу НУХТ. 15 грудня 2017 року проведено конференцію на тему «Впровадження новітніх технологій у харчовому виробництві». Учасники конференції заслухали доповідь на тему «Розроблення технології білково - збивного крему з підвищеним вмістом БАР та подовженим терміном придатності із застосуванням пюре з горобини та журавлини». Виступи студентів були насичені супроводом ілюстративних матеріалів, а також обґрунтовані на реальних дослідженнях, що заслуговує найвищих похвал.
   Також студенти Свалявського коледжу НУХТ для присутніх провели майстер-клас з приготування страв французької кухні «Соте з перепілок з білим вином і овочами».

Участь у Третьому обласному фестивалі–конкурсі «Воскресни, писанко!»

   Наш навчальний заклад долучився до участі у Третьому обласному фестивалі – конкурсі «Воскресни, писанко!», який проводив Департамент освіти і науки Закарпатської ОДА.
   Кращі роботи учасників конкурсу були відібрані для представлення на конкурс у м. Ужгород.
Команда учнів центру на чолі з директором Панас В.В. взяла участь у церемонії відкриття фестивалю та нагородження кращих експозицій закладів освіти, які прибули на конкурс з усього Закарпаття.
   Наш навчальний заклад представив Великоднє дерево та експонати для номінації «Великодній рушник», отримав диплом лауреата фестивалю.

Переможці конкурсів фахової майстерності 

серед учнів ПТНЗ області:

- за звання кращого кондитера

   20 квітня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області з професії «Кондитер».
   Метою конкурсу було закріплення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок майбутніх кондитерів.
   У конкурсі брали участь 6 представників-переможців І етапу конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Кондитер»: Державного навчального закладу «Мукачівський центр професійно-технічної освіти», Берегівського професійного ліцею сфери послуг, Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування.
   При приготуванні бісквітно-кремового торту учасники продемонстрували майстерність, оригінальність ідеї оздоблення, відповідність темі, творчий підхід, технічність та чистоту виконання роботи, вміння працювати з рецептурою, дотримуватись технологічного процесу при використанні сировини та напівфабрикатів.
   За результатами конкурсу наші учні стали призерами (І і ІІІ місця). А Сабов Адріана представила нашу область на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Кондитер», який відбувся у травні 2017 року у м. Рівне.

- за звання кращого маляра
   11-12 травня 2017 року на базі стінах Державного навчального закладу «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії маляр, у якому взяв учень нашого закладу
Бисага Іван.
   Учасники працювали із сучасними будівельними матеріалами групи «Śnieżka». Під час конкурсу Іван продемонстрував виробничу культуру, правильні прийоми використання інструменту при виконанні малярних робіт, дотримання технологічного процесу, вміння працювати із сучасними матеріалами, електроінструментами, дотримання правил безпеки праці і заслужено зайняв ІІ місце. 

У центрі відбувся Ярмарок вакансій

   16 травня 2017 року в Державному навчальному закладі «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» відбувся Ярмарок вакансій на тему «Будуємо кар’єру разом». Захід було організовано представниками Мукачівської державної адміністрації та фахівцями Мукачівського районного центру зайнятості, за участі представників роботодавців Мукачівщини, а саме: директора товариства з обмеженою відповідальністю «Закарпатська фабрика виробів з деревини», керівника підприємства «ВІМА» та представника Мукачівської райспоживспілки.
   Мета Ярмарку вакансій – сприяння у працевлаштуванні випускників закладу та задоволення потреб роботодавців у вирішенні кадрових питань.
   Гості Ярмарки вакансій презентували свої підприємства, розповіли про можливість подальшого працевлаштування випускників закладу, про умови роботи та оплату праці.
   Пряме спілкування майбутніх випускників з роботодавцями стимулює молодь до самоосвіти, всебічного розвитку та відповідальності. По завершенні випускники мали можливість задати питання, які їх цікавлять.


 

ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» за 2016 р. проводив наступну роботу:


1. Перемога у ІІ етапі конкурсу на кращого знавця іноземної мови серед учнів професійно - технічних навчальних закладів області:

    Під час обласного конкурсу на кращого знавця іноземної мови серед учнів ПТНЗ області наші учні продемонстрували високий рівень знань з англійської та німецької мов.
  Вони змагалися у виконанні завдань із контролю читання, граматики, лексики та усного висловлювання за обраною темою. За підсумками конкурсу наші учні посіли призові місця:
   - на кращого знавця німецької мови – ІІ місце Манишева Інна, викладач Лега О.І.;
   - на кращого знавця англійської мови - І місце Сивоус Катерина, викладач Космеда М.П. 

 

2. Призер півфіналу Всеукраїнського конкурсу «Снігова королева 2016» від косметичної фірми
ЕSTEL «СНІГОВА КОРОЛОВА 2016»:

   Тупиця Дмитро, учень групи №18т, майстра виробничого навчання Чурей В.І. був учасником півфіналу Всеукраїнського конкурсу «Снігова королева 2016» від косметичної фірми ЕSTEL «СНІГОВА КОРОЛОВА 2016» серед студентів навчальних закладів області з перукарського мистецтва. Він продемонстрував свої творчі здібності та професійні навики, отримані у навчальному закладі при виконанні зачіски та макіяжу у готичному стилі. У нерівній боротьбі посів друге місце. Створений ним образ моделі відмічений дипломом «Міс унікальність».  

    

3. Перемога у ІІ етапі Всеукраїнського огляд-конкурсу на кращий стан фізичного виховання
в професійно – технічних навчальних закладах

   Державний навчальний заклад «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» взяв участь у ІІ етапі Всеукраїнського огляд-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в професійно – технічних навчальних закладах області. Стан організації роботи, підвищення якості та результати навчального процесу з фізичного виховання, запровадження освітніх інновацій та інформаційних технологій, сприяння активізації фізкультурно-масової роботи, впровадження кращого педагогічного досвіду у центрі журі конкурсу оцінило як найкращий в області.
За І місце в огляд-конкурсу Центр нагороджений Грамотою Закарпатського обласного відділення (філії) КФВС МОН України.

4. Досягнення учнів у спортивних змаганнях серед навчальних закладів міста та області

   З метою популяризації здорового способу життя, різних видів спорту серед молоді, виявлення обдарованих спортсменів серед учнів ДНЗ «Мукачівський центр ПТНЗ» є постійним учасником спортивних змагань серед навчальних закладів як міста Мукачева, так і області. Наші команди є завжди призерами змагань:
ІІ місце у першості міста серед коледжів, ліцеїв та ПТНЗ з «волейболу» (юнаки) присвячена Всесвітньому дню здоров’я;

 

  

І місце у першості міста серед коледжів, ліцеїв та ПТНЗ з «волейболу» (дівчата) присвячена Всесвітньому дню здоров’я;

 

- І місце у першості міста з міні футболу серед команд коледжів, ліцеїв, ПТНЗ;

 

 

І місце у першості Закарпатської області з легкоатлетичного кросу серед ПТНЗ;

 

5. Турнір з футболу в пам'ять героя Роберта Кіса

З метою національно-патріотичного виховання молоді, в пам'ять героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє у листопаді 2017 року проводився щорічний турнір з футболу між командами учнів, викладачів та друзів Роберта Кіса, випускника нашого навчального закладу, який героїчно загинув під час проведення антитерористичної операції на Сході України. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

6. Навчальний проект «Кухня народів світу»

   Протягом навчального семестру учні з груп з професії кухар, кондитер були учасниками навчального проекту «Кухня народів світу», результатом якого стало проведення конкурсу на кращу учнівську презентацію. Роботи оцінювалися за критеріями:
- реальність, практична спрямованість і значимість роботи;
- об’єм і повнота розробоки, самостійність, підготовленість до публікації;
- рівень творчості, оригінальності розкриття теми, підходів, запропонованих рішень;
- аргументованість пропонованих рішень, підходів, висновків, повнота, бібліографії, цитування;
- якість запису: оформлення, відповідність до стандартних вимог, рубрикування й структурування тексту, якість ескізів та малюнків.
   Учні творчо підійшли до створення презентацій, ознайомилися з додатковою цікавою інформацією про особливості кухні різних народів світу. Вони усвідомили, що у світі існує величезне розмаїття страв і рецептів. Кожній національній кухні властиві свої власні риси: використання певних продуктів і способів їхньої обробки, посуд, у якому подається їжа, дотримання специфічних традицій і навіть ритуалів у споживанні їжі.
 10 k1kuchniasvitu 10 k2kuchniasvitu

7. Творчий проект «Вишивка у жіночому одязі»

   Учні з професії швачка під керівництвом майстрів виробничого навчання створили творчий проект «Вишивка у жіночому одязі» з розробки та виготовлення колекції жіночого одягу з елементами вишивки. Метою проекту є:
- впровадження в навчальний процес професійно-технічного навчального закладу національних традицій жіночого одягу;
- моделювання інноваційної професійної діяльності майбутніх фахівців;
- підвищення інтересу в учнів до професії шляхом розвитку творчої особистості.

5a

8. Вивчали виробничі технології

   Учні та майстри виробничого навчання вивчають виробничі технології від провідних фірм. З професії перукар (перукар-модельєр) вони відвідали семінар-практикум від косметичної фірми «Nouvelle Conception»;   

   За участю спеціалістів районного центру зайнятості, наших учнів та випускників у навчальному закладі відбувся захід «Кар’єра у майбутній професії кухаря». Метою заходу стало ознайомлення з сучасними виробничими технологіями. Успішний кондитер ресторану Сивулька Наталія Іванівна презентувала майстер-класи з приготування неперевершених страв та десертів. Учні почули багато порад та рекомендацій, які допоможуть їм краще оволодіти професійні комптенції.

10 k1prof 10 k2prof 

9. Сучасні підходи у реалізації основних завдань

   Зміна пріоритетів у освіті викликає необхідність оновлення змісту освітянської галузі, сучасних підходів у реалізації основних завдань. Важливим аспектом є створення якісного методичного забезпечення з професій, що дасть можливість використовувати кращі методичні надбання та напрацювання з професійної підготовки учнів та застосовувати новітні інноваційні підходи у викладанні.
   Оновлений та затверджений електронний підручник «Товарознавство непродовольчих товарів кваліфікації - продавець 3 і 4 –го розрядів» відповідно до нових ДС ПТО (Науково-методична рада з питань освіти МОН України, протокол №14 від 08.06.2016);
   Оновлений «Збірник інструкційно-технологічних карток з професії столяр будівельний 2-3 розряду» відповідно до навчальної програми ДС ПТО 2015 року;
   Розроблений «Робочий зошит для ЛПР» з предмета матеріалознавство для професії слюсар з ремонту автомобілів;
   Розроблений «Робочий зошит для ЛПР» з предмета електротехніка для професії слюсар з ремонту автомобілів;
   Розроблені робочі зошити для ЛПР з спец предметів для професії кухар: облік, калькуляція і звітність, устаткування;
   Поповнена електронна база комплексно-методичного забезпечення професійної підготовки.
   Безперечно, основним завданням педагога на сьогодні є спрямування своєї діяльності на формування компетентності, що базується на постійній потребі вдосконалювати себе, змінювати підходи до своєї роботи.

10. Поширення кращого педагогічного досвіду
серед ПТНЗ області

   Педагогічний досвід викладача математики центру Павлик Алли Павлівни на тему «Активізація навчально-пізнавальної діяльності на уроках математики шляхом впровадження ігрових технологій» за рішенням навчально-методичної ради НМЦ ПТО (протокол №2460114 від 13.12.2016 року) рекомендований для ознайомлення та поширення викладачами ПТНЗ області. 

 

 

 

 

zoofirma.ru

Ми в соцмережах

YouTube

Статистика відвідувань

  • Відвідувачі : 129
  • Статті : 800
  • Веб-посилання : 9
  • Перегляди статей : 1345151

Погода

Погода в Мукачево » Україна

 

 

                                                                                Ð†Ð½Ñ‚ерактивна карта навчально-практичних центрів

Інтерактивна карта навчально-

практичних центрів професійної

(професійно-технічної)

освіти України

zoofirma.ru