Внутрішньо переміщені особи на постійній основі отримують психологічну підтримку від психологічної служби Центру. Проводяться бесіди на тему "Особливості переживання стресу та травматичних ситуацій. Відновлення психологічного здоров'я після стресу"
Відомо, що стрес - це захисна реакція організму на різні подразники, яка допомагає людині адаптуватися до умов, що часто змінюються.
Саме зараз, коли в країні такі події, від стресу страждає багато людей, а особливо дітей та підлітків.
05 травня 2022 року психологічна служба ДНЗ "Мукачівський центр ПТО", в гуртожитку закладу освіти, разом з дітьми, які приїхали із зон, де проходять бойові дії, провели вправи на зняття стресу.
Також обговорили емоції, з якими діти стикнулися під час війни.
02 травня 2022 року в гуртожитку Центру практичним психологом та соціальним педагогом для здобувачів освіти з числа дітей-сиріт та підлітків з числа внутрішньо переміщених осіб було проведено бесіду "Поради для підлітків під час війни". Під час бесіди надані поради, як справлятися зі своїми емоціями під час війни, панічними атаками. Також з учасниками проведені релаксаційні вправи на дихання та арт-терапія.
20 квітня 2022 року психологічна служба освітнього закладу ДНЗ "Мукачівський центр ПТО" провела з майстрами виробничого навчання тренінг "Як подолати стрес". Учасники обговорили як боротися зі стресом, пов'язаним із ситуацією в країні та як допомогти внутрішньо переміщеним особам. Були проведені вправи з китайської гімнастики, антистрес, рухлива вправа для зняття напруги "Все навпаки". Також учасники поділилися власними техніками подолання стресу.
19 квітня 2022 р. в гуртожитку закладу практичний психолог Малець-Балога Олена Андріївна та соціальний педагог Макарчук Юлія Юріївна провели бесіду на тему "Перша психологічна допомога у разі стресу, зв'язаного з військовим станом" та обговорили техніки для подолання стресу. Учні поділилися своїми думками та емоціями зв'язаними з теперішньою ситуацією.
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Наш заклад освіти також бере участь в акції.
Практичний психолог та соціальний педагог Центру провели серед здобувачів освіти акцію «Насилля це…». Мета акції - привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Важливо проводити такі акції із здобувачами освіти, ознайомити із документами, які захищають їх права; теоретично обґрунтувати сутність насильства, з'ясувати основні причини насильства над дітьми в середовищі сім'ї та виявлення шляхів його подолання.
З учасниками акції проведено інтерактивну вправу «Мозковий штурм». Виконуючи її учні висловили думки, що розуміють під поняттям насилля. Здобувачі освіти переглянули відеоматеріали про всі форми насильства та отримали посилання гарячих ліній де можна знайти підтримку і допомогу, в разі виникнення проблеми з насиллям.