Малець-Балога Олена Андріївна
Прізвище, ім’я, по батькові: Малець-Балога Олена Андріївна Освіта: вища Навчальний заклад: Державний вищий навчальний заклад "Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника", 2006 р., психолог, викладач. Диплом ВА №30218123 Стаж педагогічної роботи: 12 років. Практичний психолог з 2008 р. Підвищення кваліфікації: 2018 - ЗІППО, м. Ужгород, курси підвищення кваліфікації практичний психолог, свідоцтво ЗІ СПК № 035497 2012р. - курс комп'ютерної грамотності педагогічних працівників. Квітень 2013р. - навчання з методики підготовки вчителів для викладання тренінгового курсу для молоді "Захисти себе від ВІЛ" за програмою "Формвання здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДУ", ГО "Дитячий фонд Здоров'я через освіту" жовтень 2013р. - семінар з підготовки обласних педагогів-тренерів програми "Дорослішай на здоров'я", Департамент освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, Фонд Народонаселення ООН. Квітень 2018 - інтерактивний комп’ютерний тренінг "Торгівля людьми-сучасне рабство. Захисти себе, своїх рідних та близьких" Травень 2018 - семінар -тренінг "Я - моє здоров’я - моє життя". Рік та результати останньої атестації: 2011 р., присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст другої категорії" Мета атестації педагогічного працівника – Встановлення кваліфікаційної категорії "спеціаліст першої категорії". Методична проблема, над якою працює: «Міжособистісне спілкування батьків і підлітків». Основними напрямками діяльності психолога служби є: У листопаді 2019 року в ДНЗ «Мукачівський центр ПТО» благодійний фонд «Назустріч мрії» оголосив благодійну акцію по збору коштів, для проведення операції на хребті дівчинці Марійці,яка лікується в Стамбулі. До акції залучився і наш заклад, всі учні ДНЗ «Мукачівський центр ПТО» .Зібрані кошти у грудні були передані благодійній організації. Всеукраїнський тиждень протидії булінгу З 16- 20 вересня 2019 року проходив Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу психологічна служба ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти провели такі заходи: - 17 вересня соціальний педагог Макарчук Ю.Ю. з другим курсом провела бесіду «Законопроект який визначає поняття булінг та адміністративну відповідальність за нього». Всесвітній день боротьби зі СНІДом
З учнями першого курсу протягом грудня проводиться година спілкування з психологом центру на тему: «Будь собі кращим іншому».На якому учням пояснюється про самооцінку. Завданням цього тренінгу є : Саме про шкоду куріння розказала практичний психолог Малець-Балога Олена Андріївна на виховній годині в актовому залі з учнями першого курсу 1 жовтня 2018 року. Також на протязі розповіді були продемонстровані відео ролики про шкоду куріння. Ще складаючи казки, люди вірили в добро, в перемогу справедливості, у щастя. Куди ж поділась ця віра? Чому залишилися самі поневіряння? Можливо, варто звернутися до казок – мудрого джерела народної думки? Можливо, треба робити висновки і повертатися до добра, щоб зробити добрими когось, себе, увесь світ?! Практичний психолог Малець-Балога Олена Андріївна провела тренінгові заняття з учнями ІІ курсу "Керуй своїм життям" де ознайомила учнів та розповіла про шляхи передачі ВІЛ інфекції, та що таке СНІД. 1 грудня 2017, відзначають Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Саме тому в цей день з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Саме під таким девізом було проведений виховний захід практичним психологом Малець-Балогою О.А з учнями групи №11, присвячений Всесвітньому дню доброти (World Kindness Day). Саме у цей день 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Австралія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія, США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни. Спеціально для цього дня французький художник ОРЕЛЬ (Aurele) створив символ – відкрите серце. Про це інформує УНІАН. Згідно з дослідженням японських і американських психологів, проведеним на базі університету Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), чим більше добрих вчинків ми робимо, тим щасливішими себе відчуваємо. На думку вчених, ті, хто висловлює свою подяку, ніжність й інші добрі почуття до людей у конкретних повсякденних справах, не лише з великим оптимізмом дивляться на світ, але й фізично почуваються краще, відчувають своє життя більш гармонійним. Річ у тім, що мобільний телефон — це джерело постійного надвисокочастотного випромінювання, за допомогою якого і здійснюється зв'язок. Це випромінювання пригнічує тонкі електромагнітні імпульси клітин живих організмів. Вони шкідливі тим, що нагрівають організм «зсередини» на клітинному рівні. Саме цю актуальну тему практичний психолог Малець-Балога О.А. і учні гуртожитку розглядали 8 листопада 2017року. Також розглянули: ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ МОБІЛЬНИМ ТЕЛЕФОНОМ
Навчити учнів налагоджувати рівноправні стосунки із оточуючими, поважати себе та інших, формувати вміння аналізувати власні вчинки, контролювати емоції, виробляти нові стратегії поведінки, розвивати комунікативні здібності. З такою метою 15.03.2017р. практичний психолог Малець-БалогаО.А. провела тренінгове заняття «Жіночі секрети» в гуртожитку з учнями. 25.01.2017р. практичним психологом ДНЗ "Мукачівський центр ПТО" у гуртожитку було проведено тестування "Мій характер", де учні мали змогу дізнатися про особливості свого характеру, інтереси і вподобання.
Тому 11.01.2017 року практичний психолог Малець-Балога О.А. на тренінговому занятті з педагогами розглянули, що ж таке конфлікти, які причини конфліктів та шляхи вирішення конфліктів. Працюючи в групах, учні визначали шляхи потрапляння в тенета торгівлі людьми і наслідки, з якими зустрічаються постраждалі. В кінці заняття були вироблені правила безпеки для тих, хто виїжджає за кордон. План роботи практичного психолога на 2016-2017 н.р.
Напередодні Дня психолога в центрі проведена акція «Веселка настрою». Учні та педагоги обирали колір, який відповідав їхньому настрою і розфарбовували веселку, після чого ознайомлювалися з символікою кольорів. В більшості опитуваних настрій був позитивним, Соціологічне опитування Військова служба - це не лише обов’язок, але і важливий етап у формуванні особистості юнака. В цей період розвиваються чоловічі якості, необхідні в майбутньому житті. А в наш час це ще і особлива відповідальність – захистити кордони держави і зберегти її цілісність. 05.01.2016 р. практичний психолог Грінченко М.О. провела психологічний тренінг для педагогів «Профілактика емоційного вигорання». В ході тренінгу викладачі та майстри в/н дізнались про симптоми емоційного вигорання. В психологічних іграх та вправах учасники тренінгу релаксували, спілкувалися з колегами, мали можливість проаналізувати свої витрати часу, визначити ресурсні зони життя та «зони ризику». Волонтерська група учнів центру разом з психологічною службою організували і провели акцію «Допоможи Святому Миколаю». Учні та працівники центру зібрали дитячий одяг, іграшки, солодощі, продукти харчування длядопомоги сім’ї Ворона і привітали діточок з днем Святого Миколая. Сім’я Ворона дякує всім небайдужим за допомогу! 16.10.2015 р. бібліотекарем Рабчук Ж.А. та практичним психологом Грінченко М.О. проведено виховне заняття, присвячене Дню толерантності. В ході міні-лекції та бесіди учні уточнили і розширили свої знання про толерантність, дивилися і обговорювали мультиплікаційний фільм, виконували ігрові вправи, спрямовані на розвиток толерантної поведінки. В бібліотеці в День толерантності діяла тематична виставка. 21.09. психологічна служба ДНЗ "Мукачівський центр ПТО" провела акцію «голуб миру», присвячену Дню миру. Міжнародний День миру започаткував Папа Римський Павло VІ. Символом цього свята є голуб миру. В акції прийняли участь учнівські групи І-ІІІ курсів та учні, які проживають в гуртожитку. В гуртожитку відбулося заняття з елементами тренінгу «Знайомство. Спілкування». В ході інтерактивних вправ учні першого курсу дізнавались про інтереси і захоплення один одного, ділилися враженнями про перші дні навчання та виробляли правила спілкування один з одним.Загальні відомості
Педагогічна діяльність
-Здійснення освітньої, виховної роботи, спрямованої на забезпечення всебічного індивідуального розвитку учнів, збереження їх повноцінного психічного здоров’я.
-Організація психологічної діагностики учнів.
-Розробка та впровадження розвивальних, корекційних програми навчально-виховної діяльності з урахуванням індивідуальних, гендерних, вікових особливостей учнів.
-Організація сталої системи психологічної освіти педагогів та батьків.
-Проведення психолого-корекційної, реабілітаційної, розвивальної і відновлювальної роботи з учнями.
-Організація консультативної, профілактичної роботи з учасниками навчально-виховного процесу.
-Проводення психологічної діагностики і психолого-педагогічної корекції девіантної поведінки учнів.Робота психолога
Міжнародний день сім'ї
- 16 вересня виступили на спільній виховній годині перед першокурсниками де ознайомили їх з поняттям булінг та адміністративною відповідальністю за нього.
- 18 вересня практичний психолог Малець-Балога О.А. з третім курсом провела тренінг «Що таке булінг та як його зупинити».
- 19 вересня практичний психолог Малець-Балога О.А. з мешканцями гуртожитку провела бесіду «Булінг в учнівському середовищі» та показала відеоролики з профілактичною ціллю.
- 20 вересня практичний психолог Малець-Балога О.А. провела просвітницьку бесіду «Булінг та його прояви серед учнів».На протязі Вересня та Жовтня практичний психолог Малець-Балога Олена Андріївна в гуртожитку з дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування І курсів проводила індивідуальне діагностування та індивідуальне консультування для кращої адаптації .
Ознайомити учнів із поняттям «конфлікт», видами конфліктів, причинами, позитивними та негативними аспектами конфлікту, способами подолання конфлікту; формувати вміння безконфліктно поводитися, враховувати інтереси й потреби інших; розвивати аналітичні здібності, рефлексію, виховувати ввічливість, доброзичливість.Саме така мета була тренінгу «Конфлікти: шляхи розв’язання» який провела 22 листопадапрактичний психолог Малець-Балога О.А. з ученицями групи 27 «Продавець продовольчих та непродовольчих товарів».
«Будь собою. Інші ролі вже зайняті»
Оскар Уальд
- розвиток навичок самоаналізу і самооцінки;
- допомога учням визначитись з самооцінкою;
- формування позитивної самооцінки.
Щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння, встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році .
Мета Міжнародного дня відмови від куріння – сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності , залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення, профілактика тютюнокуріння та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.
15 листопада 2018 року психологічна служба провела флешмоб за участю учнів 14а групи «Ми - проти куріння!».
Також в цей день психологічною службою навчального закладу була проведена акція «За цигарку - цукерку», під час якої учні , які палять могли обміняти свою цигарку на цукерку, цим самим відмовившись від шкідливої звички.
Щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння, встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році .
Мета Міжнародного дня відмови від куріння – сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності , залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення, профілактика тютюнокуріння та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.
14 листопада психолог навчального закладу Малець-Балога Олена Андріївна разом з вихователями гуртожитку провела профілактичну бесіду «Мішень цигарки – молодь всього світу» з учнями гуртожиткуПаління - одна з найшкідливіших звичок. Дослідженнями доведено, у чому шкода паління. У димі тютюну утримується більш ніж 30 отруйних речовин: Нікотин, Вуглекислий газ, Окис вуглецю, Синильна кислота, Аміак, Смолисті речовини, Органічні кислоти тощо. 1-2 пачки сигарет містять смертельну дозу нікотину. Курця рятує, що ця доза вводиться в організм не відразу, а дробно. Статистичні дані свідчать: у порівнянні з тими, хто не палить, ті, хто довго палять, в 13 разів частіше занедужують Стенокардією, у 12 разів - Інфарктом міокарда, у 10 разів - Виразкою шлунку.
Курці складають 96 - 100% усіх хворих Раком легень. Кожен сьомий, хто палить довгий час, хворіє тяжкими недугами кровоносних судин . Тютюнові вироби готуються з висушеного листя тютюну, що містить білки, вуглеводи, мінеральні солі, клітковину, ферменти, жирні кислоти тощо. Серед них важливо відзначити дві групи речовин, небезпечних для людини, - нікотин та ізопреноїд.
Милосердя й доброта, як два крила, на яких тримається людство. І не обов’язково це повинна бути матеріальна допомога, інколи достатньо теплого слова, моральної підтримки, душевної розмови.
У наш час, коли все більше панує зла на землі, видається все більше негативної інформації, коли люди озлобляються один на одного. Вони забувають про добро, про те приємне, що можна зробити один одному.
20.02.2018 р. в групі 24 «а» практичний психолог Малець-Балога Олена Андріївна разом з класним керівником провели тренінгове заняття «Добро в тобі», де учням допомогли усвідомити, що добро потрібне кожній людині. Вчили нести добро іншим через добрі справи. Сприяли вихованню в них активної життєвої позиції, людяності, чесності, милосердя, доброти.
Давайте зробимо цей день сповненим добра разом!
Протягом вересня місяця практичний психолог навчального закладу Малець-Балога О.А. провела діагностику учнів групи ризику (по методиці Н.Рожкова, М.Ковальчук) в групах І курсу і ТУ. З результатами діагностики були ознайомлені майстри виробничого навчання і класні керівники груп.
В гуртожитку Державного Навчального Закладу "Мукачівський центр професійно-технічної осіти" 26 квітня 2017 року психолог Малець-Балога Олена Андріївна провела діагностичну роботу з учнями направлену на пізнання себе і своїх особливостей.
Адже коли людина пізнає себе, вона вдосконалюється.
Виховати уважне ставлення до свого здоров'я, взаємодопомогу, залучити підлітків до здорового способу життя, надихати учнів дбати про своє здоров'я, а також дати новий позитивний досвід для особистого розвитку під час групового спілкування. Саме з цією метою 22.02.2017р практичний психолог Малець-Балога О.А. провела бесіду "Про здоровий спосіб життя. Шкідливі звички" з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування в гуртожитку нашого навчального закладу.
Молодь прилучається до вживання наркотичних речовин, алкоголю та цигарок, експериментуючи, спонукувана цікавістю. Не думаючи про наслідки впливу шкідливих звичок на їх молодий ще не зовсім сформований організм. Саме тому з учнями 08.02.2017 року у гуртожитку, психологом була проведена бесіда «Здоровий спосіб життя. Шкідливі звички».
Дуже часто під час нашої педагогічної діяльності ми стикаємось з конфліктними ситуаціями. Кожного дня ми спостерігаємо, провокуємо, чи самі є учасниками конфліктів.
18.10.2016 з нагоди Європейського дня протидії торгівлі людьми в ДНЗ "Мукачівський центр ПТО" проведено заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми». Практичний психолог Грінченко М.О. ознайомила присутніх з прикладами ситуацій, в які потрапляли наші співвітчизники за кордоном і в Україні та формами експлуатації людей.
активним та енергійним. Захід був спрямований на поширення психологічних знань, розвиток навичок самоаналізу, зняття емоційного напруження учасників навчально-виховного процесу.
Готовність до служби в армії включає в себе соціально-психологічний компонент – особисте відношення і мотивація до служби.
З метою виявлення ставлення юнаків до служби ЗСУ в нашому навчальному закладі проведено соціологічне опитування, в якому прийняли участь юнаки – учні першого, другого та третього курсу.
За результатами анкетування, 90% всіх опитуваних позитивно ставляться до служби в армії. 78% юнаків після отримання професії збираються на службу до ЗСУ. 82% вважають професію військового престижною.
Якщо виникне така необхідність, 60% наших юнаків готові прийняти участь в військовому конфлікті на сході України.
Разом з тим 70% опитуваних вважають, що потрібно відмінити обов’язкову строкову службу і вести суто професійну армію.
Як ми можемо бачити, більшість опитуваних юнаків позитивно ставляться до служби в армії і готові зі зброєю в руках захищати нашу країну.