Вступ до центру

Державний навчальний заклад "Мукачівський центр професійно-технічної освіти" оголошує прийом учнів на навчання у 2022-2023 році ЕЛЕКТРОННА АНКЕТА_ЗАЯВКА (https://forms.gle/Sb38RY69gmmXTZg66) До уваги абітурієнтів! 19 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон, що передбачає внесення змін до діючого ЗУ «Про...

Про нас

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД"МУКАЧІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ" Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.07.2013 №977 "Про деякі питання діяльності державних професійно-технічних навчальних закладів м. Мукачеве" припинено діяльність Мукачівського професійного ліцею сфери послуг шляхом реорганізації (приєднання) до...

Профорієнтація з професії перукар (перукар-модельєр)

Професія - перукар Перукар - це одна з найдавніших і шанованих професій. Робота перукаря - це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування її характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з...

Профорієнтація з професії продавець

Профорієнтація продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів Ні для кого не секрет, що конкурентна битва між корпораціями, що виробляють схожі товари, перемістилася в сферу людських технологій. І лінія фронту в цій баталії пролягла прямо через прилавок....

Профорієнтація з професії столяр будівельний, паркетник

Дерево – джерело життя на землі. Історія нашого народу має вікові традиції застосування деревини як в архітектурі, так і в оформленні інтер’єрів, виготовленні меблів та інших побутових речей. Професія деревообробника завжди була цінуючою людьми, особливо в сучасному світі новітніх технологій....

Профорієнтація з професії швачка

Професія - швачка Швачка -це одна з найдавніших і шанованих професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу. У сучасному світі купити готовий одяг не представляє особливого зусилля. Маса магазинів одягу, фірмових бутиків пропонують готові сукні, костюми на будь-який смак і...

Профорієнтація кухар, кондитер

Професія - кухар, кондитер У руках кухаря, як і в руках лікаря,...

12345678
Гарячі новини

Цікаво знати

Цікаво знати

Як правильно обрати професію?

8 чинників вибору професії:

     1. Позиція старших членів родини
Є старші, які прямо відповідають за те, як складається твоє життя. Це піклування поширюється й на питання про твою майбутню професію.
     2. Позиція товаришів, подруг
Дружні зв’язки в твоєму віці вже доволі міцні й можуть дуже впливати на вибір професії. Можна дати лише загальну пораду: слушним буде рішення, що відповідає твоїм інтересам і збігається з інтересами суспільства, в якому ти живеш.
     3. Позиція вчителів, педагогів
Спостерігаючи за поведінкою, навчальною й поза навчальною активністю учнів, досвідчений педагог знає про тебе багато такого, що приховано від непрофесійного погляду й навіть від тебе.
     4. Особисті професійні плани
Під впливом у даному разі слід розуміти твої уявлення про етапи освоєння професії.
     5. Здібності
Про своєрідність своїх здібностей слід судити не лише за успіхами в навчанні, а й за досягненнями в найрізноманітніших видах діяльності.
     6. Рівень домагань на громадське визнання
Плануючи свій трудовий шлях, слід дуже добре подбати про реалістичність своїх домагань.
     7. Поінформованість
Слід подбати про те, щоб здобута тобою інформація не виявилася спотвореною, неповною, однобокою.
     8. Схильності
Схильності виявляються в улюблених заняттях, на яких ми витрачаємо велику частину вільного часу. Це – інтереси, підкріплені певними здібностями.

Сім кроків до виваженого рішення

То як же визначитися, ким мені бути?

     1. Скласти список підхожих професій.
Складіть список професій, які вам до вподоби, цікаві, за якими ви хотіли б працювати, які вам підходять.
     2. Скласти перелік своїх вимог до таких професій:
- можлива професія і майбутній вид занять;
- можлива професія і життєві цінності;
- можлива професія і життєва мета;
- можлива професія і мої нинішні гарячі проблеми;
- можлива професія та реальне працевлаштування за фахом;
- бажаний рівень професійної підготовки;
- можлива професія і мої схильності та здібності;
- бажані зміст, характер і умови роботи.
     3. Визначити значущість кожної вимоги.
Визначте, наскільки всі перелічені вимоги значущі. Можливо, є не такі вже й важливі вимоги, яких, за великим рахунком, можна й не враховувати.
     4. Оцінити свою відповідність вимогам до кожної з підхожих професій.
Окрім тих вимог, які маєте ви професії, існують і вимоги самої професії. Проаналізуйте, чи розвинені у вас професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості, стан здоров’я вимогам професії.
     5. Підрахувати і проаналізувати результати.
Проаналізуйте, яка професія з усього переліку найбільше підходить вам за всіма пунктами.
     6. Перевірити результати.
Щоб переконатися в правильності ваших міркувань, обговоріть своє рішення з друзями, батьками, вчителями, психологами, профконсультантами.
     7. Визначити основні практичні кроки до успіху.
Отже, ви прийняли рішення, тепер слід визначити: у якому навчальному закладі ви зможете отримати професійну освіту, як розвивати в собі професійно важливі якості, як можна набути практичного досвіду роботи з цієї спеціальності, як підвищити свою конкурентноздатність на ринку праці.

Бажаємо Вам зробити правильний вибір!

ДНЗ "Мукачівський центр ПТО" чекає на Вас!


Правильний вибір професії – важливий крок у житті

З досвіду роботи бібліотекаря 

Професій безліч є цікавих,
Але свою обрати як.
Щоб добре діло й добра справа?
І ми міркуємо ось так:
Я скажу вам, друзі, чесно, -
Всі професії у нас почесні…
     Бібліотека – це організм, який є живим тоді, коли він змінюється разом з суспільством в цілому та користувачами зокрема. Так, як кисень потрібен людині, щоб дихати, бібліотеці потрібні читачі, щоб вона могла продовжити жити. Це повинно стимулювати всю діяльність, усі бібліотечні процеси, які спрямовані на задоволення потреб реальних і потенційних користувачів бібліотекою.
     Серед десятків, сотень, тисяч рішень, які приймає людина, мабуть, жодне не можна порівняти за своїм значенням, роллю, впливом на її долю з рішенням – ким стати, якою дорогою , на якій ниві служити людям. Кожна людина повинна серйозно підійти до вирішення цієї проблеми, добре продумати над правильністю вибору. Адже вибір навчального закладу, а згодом професія значною мірою впливає на все життя. Тут не можна покладатися на випадковість, необхідно серйозно підійти до цього питання.
 Не менш важлива обставина – людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме залюбки і найкраще. Це принесе користь і людині, і всьому суспільству. Звичайно, свої таланти і нахили можна успішно виявити, застосувати в багатьох професіях, а не тільки в одній. Щоб дійти правильного рішення, треба бути добре проінформованим. В цьому плані бібліотеки проводять значну роботу, виявляють ініціативу і шукають належну інформацію. Зібрані матеріали треба проаналізувати, систематизувати, і на їх основі скласти собі уявлення про майбутню професію.
     Бібліотека ПТНЗ обслуговує дві групи читачів: з одного – учнів, а з другого – викладачів і майстрів в/н. Виходячи з цього, основними функціями бібліотеки є: а) допомогти учням в оволодінні загальними і професійними знаннями та професійної адаптації; б) допомогти викладачам і майстрам в/н в організації навчально-виховного процесу.
     Реалізуються ці функції через книгу, точніше – через її пропаганду й керівництво читанням. Досягнути комплексного підходу до розкриття проблеми професійної орієнтації можна лише використовуючи широке коло літератури. При оформленні книжкових виставок профорієнтаційного характеру потрібно спиратися не тільки на спеціальну профорієнтаційну, але і на наукову, філософську, художню та іншу літературу. Ефективність книжкової виставки буде кращою, якщо на ній представлені місцеві матеріали, присвячені даному місту, району, навчальному закладу.
     В практиці бібліотек часто використовуються також огляди літератури на допомогу профорієнтації. Широке застосування в профорієнтаційній роботі мають вечори зустрічей з відомими людьми. Мета цих зустрічей – показати молоді шлях входження в спеціальність із «перших вуст». Ці зустрічі дуже важливі, так як відомості, отримані із книг, перевіряються й доповнюються живим словом.
     Виходячи з того, що профорієнтаційна робота є не короткочасною кампанією, а постійним напрямком діяльності бібліотеки ПТНЗ, варто організувати довгострокові, стабільні форми пропаганди – «Куток профорієнтації». Це спеціально відведене місце, де зібраний весь матеріал, який використовується в профорієнтаційній роботі: література, присвячена професіям, плакати, виставки, буклети, картотеки. В «Кутку профорієнтації» проводяться огляди книг, бесіди про книги, читацькі конференції, зустрічі з цікавими людьми. Мета «Кутка профорієнтації» – постійно тримати проблему професійної орієнтації в полі зору учнів, а також викладачів, майстрів ліцею.
     В бібліотечній практиці широко застосовується анкетування. За допомогою анкети можна зібрати досить обширний і багатоаспектний матеріал. Анкети, які використовуються при індивідуальній роботі з читачами з метою профорієнтації, можуть мати різний характер.
     Очевидно, що проведення як масової, так і індивідуальної профорієнтаційної роботи в ПТНЗ вимагає різносторонніх знань, що робить необхідним постійне звертання бібліотекаря до широкого кола літератури.
     Велике щастя – віднайти своє покликання ще замолоду і бути впевненим у тому, що ти – на правильному шляху, а обрана тобою професія необхідна суспільству. Адже кожна професія почесна, коли працюєш натхненню і звитяжно, щиро віддаєш їй свої мрії та почуття.
     Помилка у виборі професії вартує дуже дорого і людині, і суспільству. 
     Професійна освіта є невід’ємною ланкою системи безперервної освіти, що забезпечує реалізацію потреби людини в оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до її інтересів, здібностей, стану здоров’я та соціального замовлення суспільства і держави.
     Саме тому, одним з основних завдань Державного навчального закладу є забезпечення підготовки кваліфікованих працівників для підприємств громадського харчування, будівельної галузі та інших сфер діяльності в сучасних соціально-економічних умовах.
   

zoofirma.ru

Ми в соцмережах

    

Статистика відвідувань

  • Відвідувачі : 155
  • Статті : 1056
  • Веб-посилання : 9
  • Перегляди статей : 1794144

Погода

Погода в Мукачево » Україна

 

 

                                                                                Ð†Ð½Ñ‚ерактивна карта навчально-практичних центрів

Інтерактивна карта навчально-

практичних центрів професійної

(професійно-технічної)

освіти України

zoofirma.ru