Вступ до центру

Державний навчальний заклад "Мукачівський центр професійно-технічної освіти" оголошує прийом учнів на навчання у 2022-2023 році ЕЛЕКТРОННА АНКЕТА_ЗАЯВКА (https://forms.gle/Sb38RY69gmmXTZg66) До уваги абітурієнтів! 19 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон, що передбачає внесення змін до діючого ЗУ «Про...

Про нас

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД"МУКАЧІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ" Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.07.2013 №977 "Про деякі питання діяльності державних професійно-технічних навчальних закладів м. Мукачеве" припинено діяльність Мукачівського професійного ліцею сфери послуг шляхом реорганізації (приєднання) до...

Профорієнтація з професії перукар (перукар-модельєр)

Професія - перукар Перукар - це одна з найдавніших і шанованих професій. Робота перукаря - це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування її характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з...

Профорієнтація з професії продавець

Профорієнтація продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів Ні для кого не секрет, що конкурентна битва між корпораціями, що виробляють схожі товари, перемістилася в сферу людських технологій. І лінія фронту в цій баталії пролягла прямо через прилавок....

Профорієнтація з професії столяр будівельний, паркетник

Дерево – джерело життя на землі. Історія нашого народу має вікові традиції застосування деревини як в архітектурі, так і в оформленні інтер’єрів, виготовленні меблів та інших побутових речей. Професія деревообробника завжди була цінуючою людьми, особливо в сучасному світі новітніх технологій....

Профорієнтація з професії швачка

Професія - швачка Швачка -це одна з найдавніших і шанованих професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу. У сучасному світі купити готовий одяг не представляє особливого зусилля. Маса магазинів одягу, фірмових бутиків пропонують готові сукні, костюми на будь-який смак і...

Профорієнтація кухар, кондитер

Професія - кухар, кондитер У руках кухаря, як і в руках лікаря,...

12345678
Гарячі новини

Профорієнтація швачка

Профорієнтація з професії швачка

Професія - швачка

3

 7shvachka8

Швачка -це одна з найдавніших і шанованих професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу.

У сучасному світі купити готовий одяг не представляє особливого зусилля. Маса магазинів одягу, фірмових бутиків пропонують готові сукні, костюми на будь-який смак і колір. Але у всі часи неординарні особи вважали за краще шити вбрання за індивідуальними мірками і ексклюзивними викрійками. Їх не влаштовувало в широкому вжитку лише одне - виглядати як усі.

Що означає - бути швачкою? Швачка - людина, яка не лише зшиє два шматки тканини. За усією уявною простотою цієї роботи стоїть маса професійних труднощів і секретів. Схильність до монотонної роботи, чутливість дотику пальців, точна координація руху рук і пальців, розвинений окомір, усидливість, терпіння, акуратність - ось ті численні якості, які потрібні для людини, що бажає отримати цю професію.

Робота швачки кваліфікується як фізична праця середнього рівня важкості. Працюють за цим фахом переважно жінки. Для оволодіння даною професією необхідна добра підготовка з анатомії й фізіології людини, математики, креслення, малювання, хімії, фізики та трудового навчання.

Хоча професія швачка фізично неважка, але людина, яка працює за цим фахом, повинна бути фізично витривалою. Для якості швацької роботи потрібні наочно-образне й логічне мислення, наочно-образна пам’ять. Швачка повинна добре регулювати психічні процеси та емоційні стани, бути акуратною, сумлінною, працелюбною, старанною і мати розвинений естетичний смак.

Легка промисловість лише називається легкою. Насправді це важка праця, на яку ще не кожен погодиться. В хороших швачок мають бути спритні руки і відмінний зір (ще б, щодня втягати нитку в голку), а також завидна посидючість. Хто хоч раз в житті щось шив, той зрозуміє!

У закладі освіти є всі можливості підготувати фахівців швейної справи, самостійно виготовляти одяг та обслуговувати швейне обладнання. Під час навчання здобувачі освіти повинні досконало вивчити усі види тканин, їх властивості, технологію швацького виробництва, принципи роботи і конструктивні особливості швацького устаткування, технологію його обслуговування. Також вони повинні розбиратися в голках та засобів малої механізації для швацьких машин, у видах і марках ниток, погоджувати номери голок і ниток по відношенню до тканин, уміти сполучати деталі тканин в готовий виріб за допомогою різних швів, а також перевіряти їх якість.

  

Виробниче навчання  здобувачів освіти з професії швачка здійснюється в сучасній навчально-виробничій майстерні закладу освіти. Навчання у швейній майстерні передбачає використання електричного устаткування: сучасне швейне обладнання, електропраски з парогенераторами; прасувальністоли з вакуумними відсосами повітря та робочий інструмент .

 

1

 

В процесі навчально-виробничого процесу майстер виробничого навчання намагається розвивати в учнів здібності самостійно аналізувати результати своєї праці, знаходити причини помилок, способи їх усунення та попередження; привчає учнів до планування своєї роботи, навчає раціонально використовувати робочий час, розвиває творчий підхід до виконання завдань. Майстри виробничого навчання йдуть назустріч побажанням тих здобувачів освіти, які проявляють творчість, прагнуть оволодіти тонкощами нових фасонів та моделей, вносять в конструювання моделей щось своє.

  

Де працюють швачки?

Працювати наші випускниці-швачки можуть на швацьких фабриках, ательє міста Мукачева та Мукачівського району. Випускники прекрасно зможуть виявити себе в ательє, де пошиття виробів ведеться за індивідуальним замовленням клієнтів. У ательє для швачки більше можливостей для творчості, тому що їй доводиться виготовляти  жіночий,  чоловічий і дитячий одяг, шити білизну, трикотажні вироби, або працювати з хутром та шкірою. Професія швачки дасть вам змогу розкрити свої творчі здібності і отримувати задоволення від результатів своєї праці.

 2 3 4

 

 

Заклад освіти тісно співпрацює з Мукачівським Державним університетом, щороку з нагоди "Дня відкритих дверей" на технологічний факультет, напрям підготовки "Технологія виробів легкої промисловості" запрошуються учні на екскурсію для ознайомлення з історією виникнення факультету, творчими роботами студентів та умовами вступу до навчального закладу. Кращі випускники нашого освітнього закладу постійно поповнюють студентські ряди Мукачівського державного університету, які у майбутньому стають провідними фахівцями швейної промисловості регіону.

  

Обласним навчально-методичним центром організовуються конкурси-виставки творчих робіт учнів ЗП (ПТ) О області. На конкурсі щоразу представляють свої роботи учні-швачки та гуртківці нашого закладу і неодноразово займають призові місця.

 

7

Весна, задержалась у модной портнихи:

Примерки, булавки, заколки, фасон...

В зеленом наряде и"сшитом" по моде,

Весна, как всегда, открывает сезон!

Олег Есин

zoofirma.ru

Ми в соцмережах

    

Статистика відвідувань

  • Відвідувачі : 155
  • Статті : 1056
  • Веб-посилання : 9
  • Перегляди статей : 1794007

Погода

Погода в Мукачево » Україна

 

 

                                                                                Ð†Ð½Ñ‚ерактивна карта навчально-практичних центрів

Інтерактивна карта навчально-

практичних центрів професійної

(професійно-технічної)

освіти України

zoofirma.ru